קטגוריות מוצרים
תיצור איתנו קשר

פולימר Kejian חומרים (שנגחאי) ושות', בע מ...

כתובת: מס, 3258 Shenzhuan Road, Songjiang מחוז, שנגחאי

איש קשר: דוריס וו

איש קשר: 86-21-57855149; 18217261378

פקס: 86-21-57855398

דוא ל:export@kejian-china.com

מיקוד: 201603

מכירות: Xuesong חן

טלפון: 13761748877

סקייפ:skywings881

וו מכירות: דוריס

טלפון: 18217261378

סקייפ:rainieshow  

יישום של דבקים על ספינה הספינה
Mar 30, 2018

בתעשיית ספינות המסורתי, מרתק, בורג שהצטרף, ריתוך ושיטות תיקון אחרות משמשים בעיקר.שיטות תיקון אלה מוגבלים על ידי חומר, צורה, עובי, גודל, קשיות, etc.It קל לייצר ריכוז הלחץ, לגרום נזק המבנה העיקרי של הספינה, להפחית את הזמינות של הספינה ולהגדיל את עלות התחזוקה של הספינה.


עם הפיתוח של טכנולוגיית דבק, דבקים בהדרגה להחליף את המסורתי מרתק, בורג, ריתוך ושיטות קיבוע אחרים.בגלל הספינות כבר זמן מפרש בנהרות, אגמים, ימים וסביבות מורכבות וקשות אחרות, האקלים משתנה, ותאונות פתאומיות הם נפוץ.לכן, דרישות מיוחדות הועלו עבור דבקים, כגון עמידות במים, עמידות ההזדקנות אטמוספרי, התנגדות שמן, טמפרטורה גבוהה ונמוכה לסירוגין התנגדות, retardancy להבה והתנגדות רטט. כמה דרישות דבק בקתה הם רעילים, חסר טעם, יפה, בניית ספינות בדרך כלל דורש באתר המבצע, דרישות התהליך הם פשוט ומהיר.


(חלק ראשון): יישום של דבקים על הספינה האל

1.Application בספינה חומר מרוכב הספינה

FRP, או פלסטיק פיברגלס מחוזק, יש את המאפיינים הבאים בחומרים מסורתיים: משקל קל, חוזק גבוה, עמידות בפני קורוזיה, עמידות הדבקה כימית, דיאלקטרי טוב חדירה מיקרוגל, קשיות השפעה טובה, מראה יפה ועיצוב טוב. עלות נמוכה, תהליך פשוט כבר בשימוש נרחב בסירות דיג, ספינות שייט, חתירה, צוללות, שולי מוקשים. סיבי זכוכית סיבי פלסטיק מחוזק (FRP) משמש בדרך כלל הרכבה של גוף הספינה על ידי דבק וחיבור מכני, אשר לא רק עושה שימוש של היתרונות של הדבקה, אלא גם מבטיח את הכוח והאמינות מספיק של המפרק.ההליך של החיבור הוא דבק הראשון ולאחר מכן להתחבר מכנית, אשר משמש בדרך כלל מליטה FRP בתעשיית הספינה.


2.Application בתוך מבנה מתכת האל

במבנה מתכת גוף הספינה, כגון פלדה פחמן פלדה חוזק גבוה, באיכות גבוהה פחמן מבנה פלדה סגסוגת מבנה פלדה, יצוק פלדה, ברזל יצוק, סגסוגת אלומיניום, סגסוגת אלומיניום מגנזיום, סגסוגת טיטניום וחומרים אחרים סגסוגת מתכת נמצאים בשימוש נרחב.ב להפחית את הלחץ ריכוז ולשפר את ההתנגדות קורוזיה כימית של חומרים מתכת שונים, שיטת מליטה ניתן להשתמש כדי לחבר את המבנים העיקריים מתכת. כמו שני חומצה אקרילית רכיב, אפוקסי רכיב שני וכן הלאה.


3.Application בהתקנה של אריח צעיף צוללת

עם הפיתוח של חומרים מודרניים קול קליטה, אריח אטום לרעש הוא סוג חדש של ציוד התגנבות הצוללת. כאמצעי יעיל כדי לדכא רעש רעידות, להפחית את עוצמת היעד האקוסטי של הספינה ולשפר את הצוללת של הסתרה, נגד הרעש הטכנולוגיה אריח כבר בשימוש נרחב על ידי הכוחות הימיים בעולם. אריח anechoic מורכב בדרך כלל של פולימר כגון גומי סינתטי, כגון חומר גומי סטירן butadiene, חומר סיבי פוליאוריטן polyysulfide גומי. זה דבק צריך להיות מלוכדות, חזק, השפעה עמיד, רסס מלח עמיד, מים עמיד במים, עמידות רטט ואפילו יש תכונות מסוימות דעיכת רעש הפחתת. השתנה silane, גומי אורגני וכן הלאה.


(חלק שני) יישום דבק במערכת הספינה outfitting

1.Application בחומרים קצף עבור ספינות

מבנה interlayer של התא של הספינה הוא מילא בדרך כלל עם מבנה חלת דבש וחומר קצף, כגון קצף פוליאוריטן, קצף פנוליות, וכו 'מצד אחד, השימוש במבנים חלת דבש וחומרים קצף יכול לשפר את התכונות המכניות של תאים, כגון הפחתת המשקל המבני והגדלת כוח מבניים.מצד שני, חומרי קצף יש בידוד טוב, בידוד קול, התנגדות השפעה, טכנולוגיית הבנייה פשוטה.

בנוסף כוח, טמפרטורה, תנאי עשן תאימות עם חומרים הליבה פאנל נלקחים בדרך כלל בבחירת דבקים.

אם שיתוף ריפוי עם החומר פאנל, תנאי ריפוי של דבק או הסרט צריך להיות עקבי עם תנאי ריפוי משותף של הפאנל. בחר אפוקסי רכיב שני, פוליאוריטן דו רכיבי וכן הלאה.


2.Application ב מליטה של רצפת התא

בקתות חומרי הרצפה הם: רצפת PVC עור, רצפת PVC קשה, רצפה PVC רך הרצפה הרצפה הרצפה.הקומה בדרך כלל קבועה על לוח פלדה או סגסוגת אלומיניום על ידי דבק.דבק הרצפה דרישות דבק לא רעיל, ריח, מעכב להבה, שמן התנגדות, עמידות במים חומצה ו קורוזיה אלקלי. עוד שימוש של סיליקון או דבק סיליקון שונה.


3.Application בפנים התא

שיטת קיבוע המועדפת על עיצוב פנים של התא הוא מליטה דבק, כגון מכשירים, מכשירים, אביזרי צנרת, צינורות פלסטיק, לוחות פלסטיק, טפט דבקים אחרים.על מנת להבטיח את בריאות ונוחות של הצוות, לא רעילים, חסין ריח, להבה retardant ו ידידותי לסביבה דבקים משמשים את התא.


4.The היישום דבק של בסיס ההלבשה על הסיפון לא קל לתפוס אש

על מנת למנוע את התפשטות האש לסלון, חדר הבקרה, חדר המגורים, חדר הבקרה, המסדרון והמדרגות, יש להניח את ההלבשה הבסיסית בסלון, חדר הבקרה, המסדרון ואת המדרגות.הלבשה בסיס לא קל לתפוס אש יש עמידות טובה בטמפרטורה גבוהה ואת retardancy להבה, אשר יכול למעשה למנוע את האש מתפשטת מן הסיפון התחתון הסיפון העליון. דבק מעכב דבק יש להשתמש עבור הדבקה של בסיס ההלבשה לא קל לתפוס אש. כמו לטורקס לבן waterborne, שני מרכיב פוליאוריטן.


(חלק שלישי) יישום מערכת מכונות הספינה

1.Application בקשר בין פיר שטרן מדחף

ספינות מדחף ופירים שטרניים כבר "keyed" יחד בעבר, שיטת החיבור דורש הרבה שעות עיבוד והברשה ידנית כבדה.

הטכנולוגיה החדשה של "מליטה ללא קשר" לא רק חוסך את העיבוד של המפתחות ואת keyways, אלא גם חוסך את הליך הכביסה ידני כבד, אשר מקטין באופן משמעותי את עוצמת העבודה, מקצר את תקופת בניית ספינות, ומשפר את איכות המוצרים. כמו כן, זה לא יגרום המדחף להיות מפורקים בגלל הים קורוזיה מים. שרף שונה יש את המאפיינים של התנגדות מים, עמידות מים והתנגדות שמן, קשיחות טובה כוח דבק, וביצועים טובים ביישום הספינה.


2.Application של תיקון מרכז בלוח המדריך של המנוע הראשי של הספינה

השיטה המסורתית ציור חוט משמש לתקן את מרכז צלחת המדריך של המנוע העיקרי של הספינה. הטכנולוגיה מורכבת והאמינות נמוכה. עכשיו דבק משמש כדי למלא את הפער של צלחת המדריך, ואת מרכז צלחת המדריך נקבע פעם אחת ולתמיד לאחר ריפוי, אשר חוסך זמן ועבודה, מפחית את עוצמת העבודה של העובדים יש אמינות גבוהה. זה כבר הוחל בהצלחה על תיקון מרכז צלחת המדריך של המנוע הראשי של הספינה.


3.Application בקביעת shim של המנוע הראשי מכונת עזר של הספינה

המנוע הראשי ומכונות עזר של ספינה מחוברים בדרך כלל עם בסיס של מבנה גוף ידי אטמים פלדה או ברזל יצוק. הדרישות עבור אטמים מתכת הם קפדניים במיוחד, ואזור המגע הוא לא פחות מ 75%. ישנם 3 ~ 4 אנשי קשר לטווח 25 * 25mm2, כך המארח מברשת המארח הוא work.Now מורכבים השימוש שרף אפוקסי במקום כריות מתכת מקצרת את מחזור בניית הספינה ומשפרת את היעילות הכלכלית.


4. יישום בקביעת זנב פיר ושרוול נחושת

הפיר הנוקשה של הספינה מחובר ישירות למדחף כמרכיב כוח, והוא חומר פלדה, שעלול להיגרם על ידי מי ים ומשפיע על חיי השירות שלו. לכן, שרוול נחושת משמש כדי להגן על פיר סטרן מן השחיקה מי הים.השיטה המסורתית היא להתקין את שרוול נחושת על ידי הפרעה, כלומר, כדי לחמם את שרוול נחושת ולהכניס את פיר הזנב, אבל תהליך זה לא קל לשלוט, טמפרטורת החימום גבוהה מדי כדי לגרום לשרוול הנחושת להישבר, והטמפרטורה הנמוכה תהפוך את שרוול הנחושת ליפול לדילמה ולגרום לשרוול הנחושת להישבר. היישום של דבק מבנית אנאירובית מאוד מפשט את תהליך ההתקנה, מפחית את עלות בניית ספינות משפר את יעילות בניית ספינות. דבקים משמשים כדי לתקן את מוט שרוול נחושת, כמו גם עבור מושבים שונים בגוף, אשר יכול לפשט את התהליך ולשפר את היעילות.


(חלק רביעי) בקשה לתיקון הספינה

ספינה של הספינה ואת הקשר המדחף עם מי הנהר מי ים במשך זמן רב. לאחר קורוזיה, סדקים, שבירה ניקוב מופיעים על פני השטח.הציוד ציוד, כגון תחנת הכוח, הושפע רטט, ללבוש וקורוז במשך זמן רב, וכתוצאה מכך סדקים ושינויים צורה וגודל.לאחר עיבוד, הספינה חלקי מכונות ימצא פגמים כגון חורים חול, סדקים נקבוביות, אשר ישפיע על חיי השירות והאמינות של החלקים.השימוש של דבקים כדי לתקן שונים קורוזיה, ללבוש פגמים הזדקנות, כגון sandholes, נקבוביות, סדקים וכן הלאה , יכול לשפר את יעילות העבודה, לפשט את תהליך התיקון ולהפחית את העלות.בפרט, באזורים שבהם הטכנולוגיה ריתוך אינו זמין, כגון תיקון מתחת למים, בונקרים מכלית, בונקרים גז טבעי, דבקים, הם כל צורך יותר.


יישום תיקון באח, סדק ניקוב של חלקי ציוד הספינה

חלקים גדולים רבים של הספינה, כגון מיינפריים, מתלה, גליל, צילינדר שסתום כניסת מפרץ, וכו ', לסבול המון ענק במשך זמן רב, נוטים לייצר סדקים, והם בעיקר יצוק חומרים ברזל, ולכן קשה לתקן אותם על ידי טכנולוגיית ריתוך. באמצעות סוכן אפוקסי תיקון, אקריליק מבנה מליטה שיטת buckling לא יכול רק לפתור את הבעיה, אלא גם להבטיח את אמינות, יופי, תהליך פשוט ועלות נמוכה של חלקי המכונה.


1, יישום בתיקון הספינה כוח השידור המכשיר

תיקון של ציוד הספינה כוח השידור שונה מזה של ציוד אחרים. הדרישה כוח גבוה מאוד, טכנולוגיית ריתוך לא יכול לחסל מתח פנימי, ויש לו השפעה רעה על האמינות של מכונות. לכן, יותר אפוקסי תיקון דבק- clrap שיטה לתקן.


2, יישום איטום תיקון הספינה

איטום הוא סוג של חומר איטום אשר יכול להיות מעוות עם שינוי של משטח איטום, יש wettability טוב איטום פני השטח, לא קל לזרום, יש כוח דבק מסוים, יכול להיות עמיד למים, dustproof, מבודד ועמיד בפני vibration מכני. Comppared עם דבק כללי, איטום דורש כוח מליטה נמוך יותר, רטוב גבוה יותר, דבק, יציבות בינוני ולא קורוזיה על פני איטום.על מנת להגן על הספינה גוף וציוד מפני קורוזיה, יש צורך להשתמש איטום סיליקון או שונה סיליקון איטום במשך זמן רב. בנוסף, ישנם מספר רב של צינורות וכבלים בספינה.


השתמש במערכת הספינה ספינה

הספינה כוללת מערכת צינור מורכבת מאוד, צינורות משלה, כגון צינורות ניקוז, צינורות קיטור, צינורות דלק, צינורות שמן סיכה, צינורות נוזל קירור, צינורות מי ים ועוד. צינור לציוד תומך כולל גם צינורות נפט, נפט נוזלי וגז טבעי צינורות, וכו '. תנאי העבודה של צינורות אלה שונים, ממינוס עשרות מעלות ועד מאות מעלות, והלחץ שהם נושאים שונה אף הוא. הלחץ הסובלנות המרבי הוא עד 8MPa, ואת דבק לא יכול לענות על הדרישות. זה יכול לשמש בו זמנית עם דבק ואיטום, וזה יכול להפחית את הקושי של פירוק.


2. השתמש דלתות הספינה, חלונות, חפיסות, קירות, וכו ' .

הדלתות והחלונות של ספינות עשויים מחומרים מסגסוגת אלומיניום. על מנת למנוע קורוזיה אלקטרוכימית של פלדה האלומיניום סגסוגת אלומיניום של דלתות וחלונות, איטום דבק משמשים לעתים קרובות, אשר אטמים גומי.כאשר הסיפון הספינה מונח עם דבק, איטום יש להשתמש כדי למלא את האיטום. השימוש איטום יכול לשפר באופן משמעותי את חיי השירות של הסיפון ולהפחית את עלות התחזוקה.


3.Application ציוד הספינה דיוק

ראדום הספינה, ארוכת טווח שחיקת מזג האוויר בחוץ, יש דרישות גבוהות עבור sealing.Radome בדרך כלל לבחור את איטום אלסטי עם חיי שירות ארוכים, כגון איטום פוליאוריטן, איטום סיליקון, חיי השירות בדרך כלל להגיע יותר מ -15 שנים. ", בדומה" תיבת מטוס שחור ", הוא מכשיר להקלטת ניווט של ספינה, במיוחד עבור מצב של הספינה במקרה של ספינה טרופה, אשר ממלא תפקיד חשוב בניתוח תאונה.בגלל הסביבה המיוחדת של האוקיינוס, זה נדרש בדרך כלל כי חומר איטום יכול לעמוד 1100 ℃, טמפרטורה גבוהה ו 60 MPA בלחץ גבוה, כך מחקר זה עדיין ריק במדינה שלנו.


התעשייה הרלוונטיים ידע

זכויות יוצרים © Kejian פולימר חומרים (שנגחאי) ושות', בע מ כל הזכויות שמורות.